Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZDROJE

2018-03-22

Oferta pracy


2018-02-14

Szkoła Rodzenia


2018-02-06

Ograniczenie odwiedzin


2018-02-05

Rejestracja Poradni przy ul. Św.Wojciecha 7

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie informuje, iż od dnia 05.02.2018 r. w placówce przy ul. Świętego Wojciecha 7 rejestracja do Poradni:
– Chirurgii Ogólnej dla Dzieci

– Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej

– Pulmonologicznej, Leczenia Mukowiscydozy

– Endokrynologicznej dla Kobiet

– Położniczo – Ginekologicznej

– Okulistycznej

– Leczenia Zeza

mieści się w budynku 3, wejście B.

Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 91 88 06 008, 91 88 06 086.


2018-01-25

„Nauka ratuje życie” – mali pacjenci szpitala „Zdroje” poznają fascynujący świat medycyny i nauki

 

24 stycznia w szpitalu „Zdroje” otwarto edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych. Innowacyjna przestrzeń powstała w ramach projektu „Nauka ratuje życie” zainicjowanego przez Roche Polska. Celem inicjatywy jest partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz innowacji w edukacji najmłodszych pacjentów. Akcję wspiera Centrum Nauki Kopernik, które przygotowało warsztaty naukowe, od grudnia 2017 r. dostępne w ofercie Centrum. Twórcami unikalnej koncepcji wizualnej oraz materiałów edukacyjnych prezentowanych w sali w Warszawie są Wojciech Mikołuszko i Joanna Rzezak – para autorów znanych z doskonałych publikacji dla dzieci.

 

Pierwszy w Polsce projekt dotyczący edukacyjnych sal podań leków w szpitalach „Nauka ratuje życie”, w ramach którego powstała sala w szpitalu „Zdroje” w Szczecinie, składa się z trzech filarów: unikalnego programu edukacyjnego mającego na celu rozbudzić ciekawość nauki ze szczególnym naciskiem na wiedzę z obszaru medycyny; stworzenia pierwszych w Polsce innowacyjnych sal podań leków w szpitalach oraz współpracy z Centrum Nauki Kopernik, którego warsztaty zostaną udostępnione dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii.

 

„Otwarcie edukacyjnej sali podań leków w Szczecinie, to kolejny etap ogólnopolskiego projektu „Nauka ratuje życie” zainicjowanego przez Roche Polska, w celu przestawienia dzieciom fascynujących odkryć świata nauki. Praca w tak dynamicznej i innowacyjnej dziedzinie jaką stanowi medycyna to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale i wielka radość. Dana nam została możliwość poszukiwania rozwiązań, które ratują lub podnoszą jakość życia tysięcy ludzi. Szczecińska sala podań leków jest już czwartą salą w ramach projektu „Nauka ratuje życie”, która swoją przestrzenią stwarza najmłodszym pacjentom środowisko pełne inspiracji, wiedzy i możliwości rozwoju, oraz ukazuje jak odkrycia medycyny wpływają na ich codzienne życie. Wierzymy, że osobiste doświadczenia nierzadko stanowią źródło motywacji przyszłych naukowców, którzy czerpiąc z nich siłę poświęcają się pracy naukowej, by odnaleźć odpowiedzi i rozwiązania na istniejące problemy.” – podsumowuje Wiktor Janicki, Dyrektor Generalny Roche Polska.

 

Czytaj więcej »


2018-01-25

Pierwsi pacjenci Chirurgii

Szczecin, dn. 22 stycznia 2018 r.

                                                                                             

Pierwsza pacjentka nowego oddziału wraca do domu

W poniedziałek 22 stycznia Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urologii szpitala „Zdroje” opuściła pacjentka, która była pierwszym chorym przyjętym na oddział w jego nowej lokalizacji – przy ul. Mącznej 4. 14-letnia Klaudia trafiła do szpitala 15 stycznia  i została zoperowana w trybie pilnym na jednej z sal nowo otwartego bloku operacyjnego. Pacjentkę odwiedził Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje”, wręczając jej prezent oraz dyplom upamiętniający fakt, że była pionierem nowego oddziału. Dyrektor Łukasz Tyszler wraz z Dyrektorem ds. Pielęgniarstwa Janem Ślęzakiem, ordynatorem oddziału Ireneuszem Pudło oraz pielęgniarką oddziałową Danutą Powałą odwiedzili także pozostałych pacjentów chirurgii i ortopedii.

W ubiegły weekend nastąpiło przeniesienie działalności dwóch oddziałów: Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urologii oraz Oddziału Anestezjologii dla Dzieci, a także pediatrycznej izby przyjęć ze szpitala przy ul. Św. Wojciecha do kompleksu przy ul. Mącznej 4.

Czytaj więcej »