Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZDROJE

2014-09-18

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego - rusza budowa pawilonu zabiegowego z lądowiskiem dla helikopterów

Dnia 18 września 2014 roku w szpitalu “Zdroje” odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę budynku zabiegowego z lądowiskiem Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem.

Nowy budynek powstanie w samym centrum kompleksu szpitalnego, funkcjonalnie łącząc cały szpital. Obiekt będzie miał 6 kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej liczącej około 8.400 m kw. W wyniku realizacji zadania do użytku oddane zostaną: szpitalna izba przyjęć, oddział ratunkowy, oddział chirurgii dziecięcej i urologii z pododdziałem ortopedii, oddział neurochirurgii dziecięcej, oddział obserwacyjny oraz lądowisko dla helikopterów na dachu budynku. Obiekt zostanie przekazany do użytkowania w pierwszym kwartale 2017 roku.

W Województwie Zachodniopomorskim - jako jedynym w kraju - nie ma wojewódzkiego szpitala dziecięcego. Jego funkcje spełniają oddziały zlokalizowane w różnych placówkach. Z tego powodu od lat obserwuje się nadmierne rozproszenie specjalistycznych usług pediatrycznych.  Dokończenie budowy Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem w szpitalu „Zdroje” zmieni tę niekorzystną sytuację w województwie i zapewni dostęp najmłodszym pacjentom do kompleksowych, wysokospecjalistycznych usług medycznych w jednym miejscu.

Nowobudowany pawilon ostatecznie połączy w całość poszczególne budynki kompleksu szpitalnego. Pawilony pediatryczne zostaną komunikacyjnie i funkcjonalnie scalone poprzez łączniki pozwalające na wewnętrzny (bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynków) przejazd chorego na łóżku pomiędzy budynkami oraz transport leków i zaopatrzenia oddziałów.

Radykalnej poprawie ulegną warunki socjalno-bytowe pacjentów – wszystkie sale chorych będą głównie dwuosobowe z węzłem sanitarnym. Zapewni to rodzicom najmłodszych pacjentów komfortowe warunki przebywania z dziećmi podczas trudnych chwil związanych z pobytem w szpitalu.


2014-06-30

Komunikat

KOMUNIKAT

Dyrekcja SPS ZOZ “ZDROJE” w Szczecinie informuje, iż

z dniem 01 lipca 2014 roku

Zespół Specjalistycznych Poradni dla Dzieci i Młodzieży

/Leczenia mukowiscydozy oraz Pulmunologiczna/

mieszczący się przy ul. Słowackiego 19

przenosi swoją działalności

do Szpitala przy ul. św. Wojciecha 7

             

Dyrektor SPS ZOZ “ZDROJE”

Danuta Śliwa


2014-04-08

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

npl1_1