Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej

• sekretariat oddziału tel. 91-88-06-454

• dyżurka pielęgniarek tel. 91-88-06-443

Pawilon 18, I piętro

Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej jest jedynym tego typu oddziałem w całym województwie zachodniopomorskim. Prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie pacjentów opóźnionych w rozwoju, wykazujących zaburzenia zachowania i emocji, zaburzenia psychiczne, afektywne, nerwicowe oraz zaburzenia odżywiania. Na oddziale prowadzona jest również detoksykacja pacjentów do 16 roku życia uzależnionych od środków psychoaktywnych.

Oddział funkcjonuje na zasadach społeczności terapeutycznej. Oprócz farmakoterapii stosowana jest również psychoterapia: indywidualna, grupowa i terapia rodzinna oraz terapia zajęciowa, trening umiejętności społecznych, trening zastępowania agresji a także profilaktyka uzależnień.