Oddział I Pediatrii, Alergologii i Pulmonologii

• Ordynator 091-88-06-596

• Dyżurka pielęgniarek 091-88-06-380

Pawilon 15, I piętro

Na oddziale leczeni są pacjenci z chorobami wieku rozwojowego, ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń układu oddechowego i schorzeń alergicznych, w tym min.:

• z ostrymi objawami chorób alergicznych, m.in. alergią pokarmową, atopowym zapaleniem skóry, pokrzywką, obrzękiem naczyniowym, alergią na leki;

• w stanach astmatycznych i zaostrzeniem astmy oskrzelowej;

• monitorowane są dzieci z przewlekłą astmą oskrzelową.

W oddziale prowadzone jest również postępowanie diagnostyczno-lecznicze dzieci z nawracającymi zakażeniami dróg oddechowych i obturacyjnymi zapaleniami oskrzeli.

W ramach diagnostyki chorób alergicznych i astmy oskrzelowej u dzieci wykonywane są badania immunologiczne, alergologiczne oraz czynnościowe układu oddechowego - badania spirometryczne i test odwracalności obturacji oskrzeli.

Obok stosowanego leczenia farmakologicznego na oddziale stosowane są wspomagające eliminacyjne diety lecznicze.

Wieloprofilowość i kompleksowość świadczeń zapewnia bliska współpraca oddziału z siecią poradni przyszpitalnych.

Oddział zapewnia odpowiadające najwyższym wymaganiom zdrowotnym dzieci warunki pobytu. Jest otwarty dla rodziców i opiekunów, którzy w ciągu dnia mogą odwiedzać swoje pociechy. Istnieje także możliwość całodobowego, hotelowego pobytu opiekunów w salach z najmłodszymi pacjentami, co bardzo korzystnie wpływa na proces leczniczy i umożliwia włączenie się rodziców w proces terapeutyczny.

Oddział dysponuje wydzieloną salą do nauki i zabaw dla dzieci.

Oddział posiada akredytacje do prowadzenia specjalizacji z zakresu pediatrii.