V Oddział Ogólnopsychiatryczny z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Afektywnych

• sekretariat oddziału tel.  91-88-06-436

• gabinet lekarski tel.  91-88-06-442

• dyżurka pielęgniarek tel. 91-88-06-418

Pawilon 3, parter  –  Oddział VA, I piętro – Oddział V B, II piętro – Oddział V C

Oddział obejmuje opieką osoby z zaburzeniami nastroju oraz z zaburzeniami depresyjnymi. Oferuje pacjentom różne, specjalistyczne formy terapii i psychoterapii przeznaczone dla leczonych na tego typu schorzenia.

Oddział prowadzi obserwacje sądowo-psychiatryczne oraz wykonuje tzw. środki zabezpieczające na 2-gim poziomie referencyjnym.

W zakresie lecznictwa psychiatrycznego szpital „ZDROJE” prowadzi opartą na światowych rozwiązaniach nowoczesną psychiatrię, zapewniając wszystkie dostępne formy terapii biologicznej oraz szeroki wachlarz leczenia pozabiologicznego.

W oddziałach prowadzone są różne formy psychoterapii grupowej i indywidualnej, zajęcia socjoterapeutyczne, grupy wsparcia oraz wiele innych.

W ramach rehabilitacji psychiatrycznej w szpitalu prowadzone są pracownie terapii zajęciowej:

• muzykoterapii;

• kulinoterapii;

• fizjoterapii;

• pracowni szkła i ceramiki;

• pracowni plastycznej, malarskiej i robótek ręcznych;

• terapii ruchem;

• zajęcia sportowe.

Pacjenci oddziałów psychiatrycznych szpitala objęci są opieką zespołu psychologów oraz pracowników socjalnych.

Dla zwiększenia skuteczności prowadzonej terapii podstawowej pacjenci i ich rodziny mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach w Klubie Pacjenta, podjęcia terapii dla współuzależnionych, spotykania z rodzinami psychotyków, a także mają zapewnioną opiekę środowiskową.